Derby są Nasze – Pewnie wygrywamy z Astorią

Mecz derbowy od samego początku był pod kontrolą biało-niebieskich, którzy już po pierwszych 10 minutach mieli 14 punktów przewagi, jedynie druga kwarta była wyrównana 26:25 a to za sprawą dobrze dysponowanego tego dnia Mateusza Bierwagena, który zdobył w tym meczu 20 punktów. Druga połowa to już dominacja Noteci, biało niebiescy w trzeciej i czwartej kwarcie znokautowali rywala 63:22

Zwycięstwo różnicą 56 punktów to prawdziwi pogrom, piąte z rzędu double-double uzyskał Karol Michałek 20 pkt i 10 zbiórek, swoje double-double zanotował też Bartek Muda 19 pkt i 15 zbiórek. Świetny mecz rozegrał Daniel Korólczyk, „DANDI” aż pięć razy trafił  z za lini 6,75, oraz miał 4/4 za „2” zdobywając dla biało-niebieskich łącznie 23 punkty. Koszykarze Noteć w tym spotkaniu świetnie asystowali aż 37 razy, z czego 14 razy podzielił się piłką Aleksander Filipiak. Bardzo dobre spotkanie rozegrał Tomasz Kretkowski, który w 12 minut zdobył 13 punktów nie myląc się ani razy za „3” udało mu się także 3 razy przechwycić piłkę. W tym meczu punkty zdobyli wszyscy zawodnicy Noteci. Dominacja także była pod koszem gracze trenera Piotra Wiśniewskiego zebrali aż 52 piłki przy 23 drużyny z Bydgoszczy

KSK Noteć Inowrocław – Enea UTP Astoria Bydgoszcz 121:65 (32:18, 26:25, 29:14, 34:8)

Noteć: Korólczyk 23 (5), Michałek 20 (10zb.), Muda 19 (15 zb.), Pochocki 14, Kretkowski 13 (2), Marciniak 10 (2), Grzelak 7, Kozłowski 6, Maciejewski 4, Jany 3 (1), Filipiak 2

Astoria: Bierwagen 20 (1), Kopycki 12 (2), Bochat 8 (2), Frąckiewicz 6, Afeltowicz 5, Lebiedziński 4, Estkowski 4, Duda 3, Ziółkowski 2, Maroszek 1, Goszczyński 0, Ciesielski 0

Kolejny mecz Noteć zagra na wyjeździe w Niedzielę we Władysławowie zmierzą się z SMS PZKosz . Początek spotkania 16:30